متن خبر
کد خبر :   3627  | تاریخ خبر : 1399/01/20  | ساعت : 16:19

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی صورت گرفت :

دلجویی از خانواده شهدای مدافع سلامت و تجلیل از پرستاران و پزشکان خط مقدم مبارزه با کرونا در تبریز


جمعی از اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  از خانواده تعدادی از شهدای سلامت دلجویی کردند 
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، مراسم مجازی نکوداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت با حضور مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و جمعی از اعضای معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با ارتباط مستقیم با رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در تبریز برگزار شد .

رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور:
حافظان سلامت ، پرستاران  و پزشکان  جان خود را در راه نجات جان انسانها در طبق اخلاص  گذاشته اند 

در این ارتباط مستقیم ،دکتر حیدری نجات رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت ولیعصر (عج) گفت :برای تمامی خانواده های شهدای مدافع سلامت از درگاه خداوند متعال صبر و شکیبایی و برای ارواح پاک آنها  از درگاه خدا طلب غفران و رحمت واسعه داریم .
وی از اینکه شرایط مساعد نیست تا مجالس ترحیم پرشور برای تسلی خاطر بازماندگان برگزارگردد  گفت : با تمامی خانواده های شهدای سلامت ابراز همدردی می کنیم و خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر در غم تک تک آنها خود را شریک غم می داند .
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد : حافظان سلامت ، پرستاران  و پزشکان  جان خود را در راه نجات جان انسانها در طبق اخلاص  گذاشته و با از خود گذشتگی مثال زدنی از مبتلایان به ویروس پرستاری کرده تا جایی که تعدادی از این عزیزان جان خود را در این مسیر از دست داده اند  .
وی به هفته جوان پرداخت و خاطر نشان کرد :  سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع)  شبیه ترین فرد به پیامبراسلام بعنوان روز جوان نامگذاری شده است و فرصتی را فراهم آورده تا جوانان ما با مرور زندگانی پر برکت حضرت علی اکبر ع از مشی و ولایتمداری آن حضرت الگو گرفته و برای سربلندی کشور  عزیزمان اهتمام نمایند .
دکتر حیدری نجات تصریح کرد : کشور ما برای پیشرفت  به نیروی جوانان نیازدارد و جوانان ما  بایستی  خود را به سلاح علم و دانش مجهز کنند تا  از نظر تکنولوژی و تجهیزات نیازمند به بیگانگان نباشیم.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در پایان ارتباط ویدیویی خود از تلاشهای اعضای جوانان جمعیت هلال احمر در امر غربالگری ویروس کرونا و همچنین تبلیغات و آگاهی بخشی در فضای مجازی تقدیر نمودند .

مسئول دفترنمایندگی هلال احمرآذربایجان شرقی :
ایثار و فداکاری های شهدای مدافع سلامت  در تاریخ خواهد ماند 

حجت الاسلام عبدالحمید واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان  با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به ضرورت مقابله با کرونا گفت : امروز کشور ما و تمامی دنیا درگیر ویروس کرونا بوده که جان انسانها را تهدید می کند  ، در میدان مبارزه با کرونا پرستاران و پزشکان در خط مقدم بوده و تعدادی از آنها نیز در راه مبارزه با آن و تامین سلامت هموطنان جان خود را از دست داده اند که  تلاشها و فداکاری های آنها هرگز از اذهان ملت ما فراموش نخواهد شد و ایثار و فداکاری های شهدای مدافع سلامت قطعا   در تاریخ خواهد ماند.
وی تاکید کرد : طبیعی است که انسان یک روز به دنیا می آید و یک روز هم از دنیا خواهد رفت ولی آنچه در این میان حائز اهمیت است اثر بخش بودن انسانهاست ، کسانی هستند که در طول حیات خویش منشا خیرات و برکات برای بشریت بوده اند که شهدای حریم سلامت نیز از این دسته افراد هستند .

دکتر موسوی :
جمعیت هلال احمر در امر مبارزه با کرونا خود را در کنار دانشگاه علوم پزشکی می داند 

دکتر هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در دیدار با مسئولین بیمارستان سینا ضمن قدردانی از زحمات پرسنل و پرستاران و پزشکان در امر مراقبت از بیماران کرونایی گفت : جمعیت هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی وجوه اشتراک فراوانی دارد در امر امداد ونجات جاده ای ، نیروهای جمعیت هلال احمر و اورژانس دوشادوش هم به کمک مصدومان حوادث شتافته و چه بسا در این راه امدادگران عزیز جان خود را از دست داده اند.
وی ادامه داد : جمعیت هلال احمر یک نهاد بین المللی بوده و یکی از شعارهای  آن تسکین آلام بشری است که در همین راستا  جمعیت هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی همکاری تنگاتنگ دارد و خود را  در امر مبارزه با کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی می داندکه در این ایام کرونایی بار تامین سلامت جامعه بر دوش دانشگاه افتاده و هلال احمر هم در کنار این عزیزان است .
دکتر موسوی ادامه داد : جوانان جمعیت هلال احمر علاوه بر مشارکت در بحث غربالگری ،  در فضای مجازی در امر تولید محتوا برای آگاهی سازی جامعه ایفای نقش نموده اند .
گفتنی است ،در این روز اعضای جوانان با حضور در درب منازل دو تن از شهدای مدافع سلامت شهید قلیزاده فرمانده آتش نشانی تبریز و دکتر یحیوی با نثار فاتحه یاد و خاطره  آنها را گرامی داشتند و با حضور در محوطه بیمارستان سینای تبریز از زحمات کادر پزشکی و پرستاران در امر مداوای بیماران کرونایی تشکر و قدردانی کردند .

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين