متن خبر
کد خبر :   3477  | تاریخ خبر : 1398/09/09  | ساعت : 14:57

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی

برگزاری مانور زلزله در مدرسه دخترانه معراج تبریز


بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با محور (مدرسه ایمن ،جامعه تاب آور) امسال در مدارس ۲۵ شهرستان استان برگزار شد.
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، دکتر هادی موسوی سرپرست هلال احمر آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار شبکه سهند تبریز در تشریح مانور گفت :با توجه  به تهدیدات زلزله در استان آذربایجان شرقی،به خصوص در تبریز ، لزوم آموزش همگانی به ویژه برای دانش آموزان از مهمترین برنامه های جمعیت هلال احمر می باشد.
وی ادامه داد :ارائه آموزشهای لازم برای مدیریت بحران به خصوص در حین وقوع زلزله برای دانش آموزان که مهمترین سرمایه های اجتماعی هستند امری ضروری است.برای داشتن جامعه ایمن ، بایستی آموزشها از مدارس شروع شود.
اعتقاد ما بر این است که  دانش آموزان باید توانمندسازی را یاد بگیرند تا در حین بروز زلزله به خود امدادی و دگر امدادی بپردازند.
دکتر موسوی افزود : کودکان و نوجوانان هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله آسیب پذیرترین قشر هستند،لذا در این مانور بر نحوه پناه گیری و خروج اضطراری توسط دانش آموزان عزیز تاکید می گردد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد :امیدواریم دانش آموزان عزیز آموخته های خود را به سایر اعضای خانواده خود منتقل نمایند تا شاهد جامعه ای ایمن در برابر حوادث غیرمترقبه باشیم.
وی در پایان از همکاریهای مجموعه آموزش و پرورش استان ،به ویژه مدیرکل استان  و نواحی  مناطق  و مدیران مدارس و مربیان و امدادگران و نجاتگران که   در راستای اجرای برنامه های مشترک آموزشی و فرهنگی در طول سال اهتمام می نمایند  تشکر و قدردانی کرد .
گفتنی است در این مانور ، با بصدا در آمدن آژیر خطروقوع زلزله فرضی ، دانش آموزان اقدام به پناهگیری در کلاسها ، راهروها ، سالن ورزشی و حیاط مدرسه کرد ه و بعد اقدام به خروج ایمن از کلاسها نمودند ،قطع آب و برق و گاز مدرسه و برپایی چادرهای اسکان اضطراری توسط نیروهای جمعیت هلال احمر و اطفا حریق و جستجو ونجات و انتقال مصدومین و انجام کمکهای اولیه و رسیدگی به مصدومین از اقدامات انجام یافته در این مانور بود . 

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين