متن خبر
کد خبر :   2905  | تاریخ خبر : 1396/12/05  | ساعت : 08:41

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
🌐در دومین دوره مسابقات گفت و گوی بشر دوستی در تبریز انجام گرفت ؛

🌐برتری گروه فرزانگان هلال /ارائه 40 طرح برای مدرسه عاری از خشونت


دومین دوره مسابقات گفت و گوی بشر دوستی با شناخت طرح های برتر به کار خوددر تبریز پایان داد
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،روز جمعه 4 اسفند مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات گفت و گوی بشر دوستی ویژه کانونهای دانش آموزی هلال احمر با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر عامل هلال احمر استان و معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان هلال احمر و نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر  در تبریز برگزار گردید .
🌐کنعانی : ماموریتهای هلال احمر برای گسترش فرهنگ صلح و دوستی و کاهش آلام بشری است 
سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه با تقدیر از همکاری های اداره کل آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر در برگزاری برنامه های آموزشی برای دانش آموزان در راستای شناخت آنها با آسیب های اجتماعی اظهار داشت :هدف از برگزاری این دوره ها  ارتقا و تقویت سطح خود باوری در میان دانش آموزان  بوده تا دانش آموزان با تشکیل گروهها نسبت به چالشها و آسیب های اجتماعی واکنش نشان داده و با همفکری و مشورت با همدیگر راهکارهای برون رفت از آسیب های اجتماعی را در قالب طرح و ایده مطرح و محیطی عاری از خشونت رانمایند .
وی ادامه داد :ما از دانش آموزان شرکت کننده در این دوره انتطار داریم سفیران جمعیت هلال احمر در مدارس ومحیط های  خانوادگی باشند .مدیر عامل هلال احمر استان با اشاره به اهمیت نشر صلح و دوستی و اجتناب از خشونت خاطر نشان کرد:ماموریتهای هلال احمر درداخل و خارج کشور برای گسترش فرهنگ صلح و دوستی و کاهش آلام بشری است .
🌐پاشایی: پیامبر اسلام بواسطه خلق عظیمش توانست از انسانها ی بدوی انسانها مدنی تربیت کند
دکتر جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی دیگر سخنران این مراسم با استقبال از ایده ها و طرح های دانش آموزان برای کاهش آسیب های اجتماعی و خشونت گفت :پیش نیاز هر گفت و گوی در حوزه های مختلف ایجاد هماهنگی و ابراز لطف و محبت به طرف مقابل و داشتن ادب و وقت شناسی می باشد .
وی ادامه داد : پیامبر بزرگ اسلام بواسطه خلق عظیمی که خداوند متعال به آن حضرت عطا کرده بود توانست در صدر اسلام از انسانها ی بدوی انسانها مدنی تربیت کند .
دکترپاشایی مدیرکل آموزش وپرورش استان ادامه داد :راز موفقیت در حوزه گفتگو ،مخاطب شناسی است و هرکس مخاطب خود را درست نشناسد نخواهد توانست کاری از پیش ببرد .
وی لازمه اصلاح رفتارهای پر خطر و آسیب های اجتماعی را تغییر روش ها هاو رفتارها دانست و بر توجه به همه ابعاد شخصیتی انسانها و پرهیز از تک بعدی حرکت کردن تاکید کرد .
🌐بابایی : دوره گفت و گوی بشر دوستی یک اتفاق نوینی برای کاهش خشونت در مدارس می باشد
بابایی معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با اشاره به برنامه های مختلف هلال احمر برای دانش آموزان افزود :سازمان جوانان  جمعیت هلال احمر طی 2 برنامه مهم با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده  و در مدارس با اجرای طرح های مهمی همچون دادرس و طرح گفت و گوی بشر دوستی  نسبت به پیاده نمودن اهداف هلال احمر در محیط های دانش آموزشی اقدام می کند و دانش آموزان را با مهارتهای لازم امدادی و بشر دوستی آشنا می کند .
وی ادامه داد : دانش آموزهلال احمری بایستی  هم آموزش ها و مهارتهای امدادی را در قالب طرح دادرس فرا بگیرد و هم مهارتهای بشر دوستی و چگونگی ایجاد صلح و دوستی را بیاموزد .
بابایی تصریح کرد : دوره گفت و گوی بشر دوستی یک اتفاق نوینی است که دانش آموزان در آن، روشهای کاهش خشونت در مدارس را فرا می گیرند.
🌐ارائه 40 طرح و ایده برای "مدرسه عاری از خشونت"  
در ادامه این مراسم نمایندگان گروههای  شرکت کننده در دوره، ایده ها و طرح های خود را برای سالم سازی روحی و روانی فضای عاطفی مدارس تحت عنوان  "مدرسه عاری از خشونت"  بصورت حضوری ارائه دادند که در نهایت از میان 40طرح ارائه شده توسط 8 گروه دانش آموزی  ،3 طرح بعنوان ایده برتر انتخاب شدند .
🌐برتری گروه فرزانگان هلال  مدرسه فرزانگان تبریز 
این گزارش حاکی است  در این دوره از مسابقات  گروه فرزانگان هلال مدرسه فرزانگان تبریزبا کسب 732 امتیاز و گروه پیشتازان هلال مدرسه المهدی تبریزبا امتیاز 721 و گروه ستارگان هلال از مدرسه ولیعصر تبریز به ترتیب رتبه های اول تا سوم را بخود اختصاص دادند .
🌐اجرای سرود و قرائت شعر در وصف تبریز 
از برنامه های جانبی آیین  اختتامیه علاوه بر ارائه طرح توسط سرگروهها ،دانش آموزان بصورت دسته جمعی اقدام به اجرای زنده سرود هلال احمر کردند و علی شهودی از شاعران استان قطعه شعری در وصف رشادتها و جانفشانیهای مردم قهرمان تبریز قرائت کرد .
گفتنی است  ؛دومین دوره مسابقات گفتگوی بشردوستی دانش آموزان با محوریت تشکیل گروه های آشتی در مدارس ، با شرکت ۴۰ تن  از دانش آموزان ۱۰ مدرسه تبریزی روزسه شنبه اول اسفندآغاز و بعد از برگزاری کارگاهها و کلاسهای فشرده  در محل مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر عصر روز جمعه ۴ اسفند ماه پایان یافت .

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين