متن خبر
کد خبر :   2804  | تاریخ خبر : 1396/07/18  | ساعت : 17:32

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی

تجلیل از مدال آوران پنجمین المپیاد آماده کشوری


طی مراسمی با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی از مدال آوران پنجمین المپیاد آماده کشوری تجلیل بعمل آمد .
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، روز سه شنبه18 مهر ماه ،طی مراسمی با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی و مربیان و معلمان مدرسه فرزانگان 3تبریز  از 14 تن از دانش آموزان دخترمدال آور پنجمین المپیاد آماده کشوری   که در رشته های احیای قلبی ریوی مدال طلا ودر آزمون کتبی  ،چادر زنی ،اسکان اضطراری  مدال نقره آورده و جام بشر دوستی ( تیم اخلاق) را در بین 15 استان  کسب کرده بودند با اهدا لوح سپاس  تجلیل بعمل آمد .
سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این مراسم با اشاره به نقش مهم بانوان در  زنده نگه داشتن شعائر دینی و اسلامی افزود : بعد از شهادت حضرت امام حسین (ع) ،حضرت زینب با ایستادگی و مقاومت و افشاگری توانست راه آن امام و شهدای کربلا را ادمه دهد  و نقش آن حضرت در رساندن پیام شهدای کربلا بگوش جهانیان نقش بی بدیلی است .
وی با تقدیر از همکاری های تنگاتنگ آموزش و پرورش در امر برگزاری طرح دادرس خاطر نشان کرد :  در این  طرح ،ما اهداف بلندی از قبیل فرهنگ سازی لازم برای انجام کارگروهی در میان دانش آموزان، در کنارهم بودن و بالا بردن روحیه مسئولیت پذیری و همدلی و مشارکت   را دنبال می کنیم .
مدیر عامل استان با تجلیل از زحمات دانش آموزان و مربیان در کسب رتبه های برتر کشوری  تاکید کرد : در استان ما در 450 مدرسه این طرح پیاده شده و امیدواریم با افزایش  سطح همکاری ها  بتوانیم این طرح را در مدارس بیشتر پیاده کنیم.
کنعانی به اهداف مشترک هلال احمر و آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود : جمعیت هلال احمرو آموزش و پرورش در امر ارتقا سطح آموزش های امدادی در مدارس فعال بوده و در این مسیر اتفاق نظر دارند .
وی خاطر نشان کرد :  جمعیت هلال احمریک نهاد داوطلب محور است و با اتکا به نیروهای داوطلب  در حوادث و بحرانها موفق عمل می کند .
کنعانی از دانش آموزان خواست  با حرکت بسیجی وار، در امر انتقال مفاهیم و آموزش های امدادی به خانواده ها و همسالان و جامعه ایفای نقش  کنند تا در زمان وقوع حوادثی مانند زلزله شاهد تلفات جانی نباشیم .
مدیرعامل استان در پایان با تجلیل از مدال آوران المپیاد آماده دادرس گفت : آموزش های هلال احمر از دوران کودکی با عنوان غنچه های هلال شروع شده تا مقطع دانشجویی ادامه می یابد و در سایه تلاشهای دانش آموزان و کمک مربیان شاهد درخشش استان در مسابقات کشوری هستیم .
رسول صادقی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش آذربایجانشرقی در این برنامه گفت : طرح دادرس دارای ظرفیت عظیمی است و امیدواریم با همکاری های متقابل هلال احمر و آموزش و پرورش شاهد اجرای این طرح در تمامی مدارس استان  باشیم .
وی تصریح کرد : دانش آموزان ما در سطح دنیا حرفی برای گفتن دارند و  ما این را در المپیادهای بین المللی می بینیم .
گفتنی است اجرای سرود و شعر با موضوعات هلال احمر وبریدن  کیک یادبود المپیاد و تجلیل از مدال آوران از دیگر برنامه های این مراسم بود .
@helalaazarbayjaneshargi
https://t.me/helalaazarbayjaneshargi

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين