متن خبر
کد خبر :   2802  | تاریخ خبر : 1396/07/17  | ساعت : 18:25

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
سعید کنعانی :

خانواده ها نقش اصلی در تربیت فرزندان دارد


مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در مراسم روز جهانی کودک در تبریز گفت :بخشی  از جمعیت هلال احمر با کودکان کم سن و سال ،خصوصا غنچه های هلال در ارتباط است .

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،کنعانی اظهار داشت :هدف از تدارک این برنامه ها آشنایی کودکان از این سن  با جمعیت هلال احمر بخصوص  رواج صلح و دوستی بین کودکان است  که بتوانند آن ها را با فرهنگ نوعددوستی بیشتر  آشنا کنند در نتیجه هم زمان با روز جهانی کودک این برنامه ها برای کودکان غنچه های  هلال احمر تدارک دیده می شود.

وی ادامه داد :امسال سومین سال است که دوره" دست های مهربان" که ویژه غنچه های هلال احمر در استان می باشدبرگزار می شود ‌.
کنعانی اظهار داشت   :در استان آذربایجان شرقی ۱۰۰مهد کودک زیر نظر بهزیستی و ۲۵پیش  دبستانی زیر نظر آموزش و پرورش اداره می شود که با هلال احمر جهت آموزش در ارتباط هستند . 
وی خاطر نشان کرد:همزمان با سراسر کشور در استان آذربایجان شرقی نیز این طرح  در ۲۰شهرستان شروع شده  که این طرح عبارت است از :بر پایی چادرهلال  احمر و جمع آوری اسباب بازی ها   از  کودکانی که از اسباب بازی هایشان  استفاده نمی کنند که در نهایت این اسباب بازی ها  در مناطق کم برخوردار بین کودکان عزیز  توزیع  می شوند .
مدیر عامل استان ادامه داد : همچنین در این طرح ایستگاه های نقاشی و ایستگاه ها ی تغذیه سالم که نقش مهمی در سلامت جسم و روح کودک را دارد بر پا می شود  .
کنعانی بیان کرد :با توجه به این که این روز ها مصادف با ماه محرم است قسمتی  از این چادر ها را برای یادآوری ایام سوگواری امام حسین(ع) در ذهن کودکان بر پا کرده ایم و همچنین ما  در نظر داریم با این کار،کودکان را با آموزه ها ی دینی بیشتر  آشنا کنیم 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد :ما قسمتی از این کارها را انجام می دهیم  و آموزش های  اصلی را خانواده ها به کودکان می دهند که به عبارتی ما باید دست های مهربان را از خانه شروع کنیم و سر مایه های آینده این کشور را به خوبی حفظ کنیم.

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين